KULLANIM KOŞULLARI

Bu internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. 

Adıyörem Çiğköfte   sorumlu değildir. 


Adıyörem Çiğköfte  , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Adıyörem Çiğköfte  bu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.


Adıyörem Çiğköfte  , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Adıyörem Çiğköfte  , bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.


Adıyörem Çiğköfte     burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.


Adıyörem Çiğköfte  , dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.
İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 Ürün iade istekleri 23/02/1995 tarihli ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 31 inci ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddeleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. www.adiyoremb2b.com ’dan yapılmış olan alışverişlerde 7 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek sağlamaktayız. İnternet mağazamızdan aldığınız ürünlerin iadeleri sadece internet mağazamıza yapılabilmekte ve mağazalarımızdan iade kabul edilmemektedir. İadelerinizi UPS (United Parcel Service) aracılığı ile ücretsiz olarak kolayca yapabilirsiniz.

Değişimler 
İnternet mağazalarımızdan satın aldığınız ürünlerin iadesi mağazalarımızdan kabul edilmemektedir. UPS (United Parcel Service) aracılığı ile en kısa sürede ürünü yollayarak müşteri temsilcilerimizin bilgisi dahilinde değişim yapabilirsiniz.

İade’de kargo ücretleri 
7 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin UPS (United Parcel Service) Şirketi aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir.
GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

  Adıyörem Çiğköfte ’nin gizlilik politikasını içerir. www.adiyoremb2b.com web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.
www.adiyoremb2b.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, www.adiyoremb2b.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. 

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, www.adiyoremb2b.com , gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketler ve yarışmalarda, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e-mail adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, satın alma formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

www.adiyoremb2b.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, günlük ve haftalık bilgilendirme e-mailleri, e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-maillerin içeriği; satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır. Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-mail gönderebilirsiniz. www.adiyoremb2b.com üyelik iptal işleminizi [email protected] adresine e-mail göndererek veya www.adiyoremb2b.com 'da ‘Hesabım’ sekmesi altında yer alan ‘Üyelik İptali’ seçeneği üzerinden işlem yaparak gerçekleştirebilirsiniz. www.adiyoremb2b.com 'a aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
BAYİLİK SÖZLEŞMESİ

 ALT BAYİ SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR

Bir tarafta adresi  Toybelen Mahallesi, Anadolu Bulvarı No:361 İlkadım/SAMSUN olan ve ünvanı Adıyörem Çiğköfte (Bundan sonra Adıyörem Çiğköfte olarak anılacaktır) Diğer tarafta adresi……………………………………………………….……olan ve ünvanı  …………………………….……………….……….(Bundan sonra BAYİ olarak anılacaktır.) bulunmaktadır.

 

2. SÖZLEŞME KONUSU

İşbu sözleşme; Adıyörem Çiğköfte ile BAYİİ arasında yapılacak ticari alışveriş ile ilgili iş akışını, şartlarını, tarafların hak ve yükümlülüklerini, sözleşmenin süresini, fesih şartlarını ve ihtilaf durumunda çözümünü düzenlemektedir.

 

3. TANIMLAR

Adıyörem Çiğköfte : İnternet ortamında www.adiyoremb2b.com adresinden ulaşılan, BAYİ’nin özel şifre ile girebildiği, sipariş, cari hesap, ödeme, iade ve arızalı ürün işlemlerinin takibini yapabildiği Adıyörem Çiğköfte tarafından yazılmış ve geliştirilen toptan ticaret sitesidir.

İkinci adrese sevk: BAYİ’nin merkez adresi dışındaki şubelerine veya müşterilerine gönderilmek üzere Adıyörem Çiğköfte üzerinden verdiği siparişlerin Adıyörem Çiğköfte tarafından bu adreslere sevkidir.

Sanal POS: Adıyörem Çiğköfte ’nın sunduğu her türlü mal ve hizmet bedelinin internet üzerinden banka kartı veya kredi kartı ile tahsil edilmesine aracılık eden ve bankalarca desteklenen POS yazılım sistemi.

 

4. FİKRİ SINAİ HAKLARI:

BAYİ, Adıyörem Çiğköfte ’nın yazılı izni olmadan Adıyörem Çiğköfte adına tescilli marka ve logoların hiçbirini kullanamaz. BAYİ, Adıyörem Çiğköfte net’te kullanılan servislerin ve yazılımların telif hakkının Adıyörem Çiğköfte ’ya ait olduğunu, bu yazılım ve sitedeki her türlü bilginin Adıyörem Çiğköfte ’nın yazılı izni olmadan çoğaltılıp dağıtılmayacağını kabul eder.

BAYİ diğer kullanıcıların zararına haksız rekabet doğurucu davranmamayı, onların iletişimini engellememeyi, alım yapma niyeti olmaksızın Adıyörem Çiğköfte net ortamında gösterilen stokları rezerve etmeye kalkışmamayı, başka kullanıcılara ve ortama zarar verici virüs, program vs. üretmemeyi ve zincir posta, postalanması yasak mesajları postalamamayı, elde etmiş olduğu herhangi bir ticari bilgiyi

zarar verici şekilde kullanmamayı, rızası ile veya rıza harici başkalarına ait elde ettiği kişisel bilgileri zarar verici kötü amaçlarla kullanmamayı, kayıt etmemeyi başka adreslere göndermemeyi, ticari ve sosyal etik değerlere, ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlara uygun davranmayı, tehdit, taciz, hakaret içeren ifadelerde bulunmamayı, şifre, kullanıcı adı seçimi, talep yazı ve mesajlarda bunlara uygun davranmayı, bu gibi hallerde sorumluluğun kendisine ve kötü niyetli kullanıcılara ait olduğunu ve

Adıyörem Çiğköfte ’nın sorumluluğu bulunmadığını, Adıyörem Çiğköfte ’nın izni olmadan Adıyörem Çiğköfte hizmetlerini özel, şahsi, ticari veya başka amaçlarla kullanmamayı, herhangi bir mal veya hizmet ticareti yapmamayı, buna yönelik kampanya, mesaj, anket, yarışma, davet, promosyon, teklif, zincir mektup ve reklam faaliyetlerinde bulunmamayı, böylesi durumlarda Adıyörem Çiğköfte ’nın tek taraflı olarak akdi fesih

edebileceğini, kabul eder.

 

5. TÜKETİCİ HAKLARI:

BAYİ’nin, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a ve bu amaçla çıkan tebliğ ve yönetmeliklere aykırı davranışları nedeniyle ortaya çıkabilecek hukuki ve cezai sorumluluk tümü ile BAYİ’ye aittir. Adıyörem Çiğköfte nihai tüketiciye kanuni teselsül veya müşteri memnuniyetini sağlamak için herhangi bir ödemede bulunmak zorunda kalırsa, bu bedeli BAYİ hiçbir kayıt ileri sürmeden

talep halinde ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

6. YASAK BEYAN VE TANITIM:

BAYİ kendisini hiçbir şekilde Adıyörem Çiğköfte ’nın iş ortağı veya acentası gibi gösteremez. Adıyörem Çiğköfte adına bildirim ve taahhütte bulunamaz.

BAYİ, Adıyörem Çiğköfte ile yaptığı ticaret ve işbu sözleşme nedeni ile elde ettiği ticari sır ve bilgileri haksız rekabet oluşturacak ve Adıyörem Çiğköfte aleyhine olacak şekilde kullanamaz, açıklamayamaz,  beyanda bulunamaz.

 

7. Adıyörem Çiğköfte ŞİFRESİ VE KULLANIMI :

Adıyörem Çiğköfte kullanım ana şifresi BAYİ’nin bu sözleşmenin ekinde beyan ettiği şirket bilgilerine göre

e-posta yoluyla Adıyörem Çiğköfte tarafından sözleşmeyi imzalayan şirket yetkisinin mail adresine gönderilecektir.

Adıyörem Çiğköfte kullanımı için Adıyörem Çiğköfte tarafından verilen müşteri kodu, kullanıcı adı ve şifresi ve ayrıca BAYİ tarafından tanımlanacak ek alt kullanıcı şifreleri BAYİ’ye özel olup, kullanımından doğacak her türlü zarar ve sorumluluk BAYİ’ye aittir. BAYİ, sözleşme süresince Adıyörem Çiğköfte net ile ilgili hiçbir bilgiyi, şifre ve kodlarını üçüncü kişi veya kuruluşlara vermeyeceğini taahhüt eder. Bunun tespiti

halinde Adıyörem Çiğköfte , Adıyörem Çiğköfte şifresini iptal edebilir ve sözleşmeyi fesih edebilir. BAYİ, Adıyörem Çiğköfte kullanımı sırasında yasalara ve genel ahlaka aykırı içerik, mesajlar ve yazılımlar göndermemeyi kabul eder.

BAYİ, Adıyörem Çiğköfte servislerinin güvenliğini sarsıcı kullanım ve davranışlarda bulunursa meydana gelen ve/veya muhtemel zararlardan sorumludur.

BAYİ, yeterli güvenlik önlemlerini almamasından dolayı veya bilgilerin Adıyörem Çiğköfte haricinde başka şahısların eline geçmesinden Adıyörem Çiğköfte ’nın sorumlu olmadığını, hizmet kullanımı sırasında elde edilen bilgilerin ve internet üzerinden gelen her tür verinin BAYİ rıza ve isteği ile talep edilmiş olduğunu, bunların BAYİ bilgisayarlarında ve sistemlerinde yaratabileceği arıza, bilgi kaybı vb. sorumluluğun BAYİ’ye ait olduğunu, bundan dolayı Adıyörem Çiğköfte ’dan tazminat talep hakkı bulunmadığını kabul eder.

Elektronik ortamda BAYİ kendisine verilen şifre ile yapacağı işlemlerde onay butonuna basmakla verdiği sipariş ve bilgilerin doğru gerçek ve serbest iradesini yansıttığını onay ve beyan etmiş olur.

 

8. Adıyörem Çiğköfte ÜZERİNDE ÜRÜN TEŞHİRİ, FİYAT, STOK BİLGİLERİ VE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI:

Ürünlerin Adıyörem Çiğköfte ’te teşhir edilmiş olması, ürünlerin stokta bulunmasının taahhüt edildiği anlamına gelmez. Adıyörem Çiğköfte , stokta bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir veya stok durumuna göre kısmen yapabilir veya siparişi iptal ederek, ödeme yapılmış ise sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.

Adıyörem Çiğköfte , Adıyörem Çiğköfte ’te satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme hakkına haizdir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde Adıyörem Çiğköfte hatayı düzeltecek şekilde ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir. Bundan dolayı BAYİ’nin herhangi bir tazminat talebi olamaz.

BAYİ, satışları ile ilgili sözleşmelerini anılan şartlara tabi olarak yapacaktır.

 

9. Adıyörem Çiğköfte ÜZERİNDEN SİPARİŞ:

BAYİ, siparişlerini Adıyörem Çiğköfte ’nın belirleyeceği biçimlerde verir. Adıyörem Çiğköfte sipariş tutarı konusunda asgari sınırlamalar koyabilir. BAYİ ikinci adrese sevkiyat siparişlerini Adıyörem Çiğköfte net’i kullanarak vermek zorundadır. Bu siparişler verilirken siparişlerin hangi tanımlı sevk adresine teslim edileceği Adıyörem Çiğköfte net’ten seçilecektir. BAYİ tarafından Adıyörem Çiğköfte Müşteri Temsilcisine sözlü olarak verilecek siparişlerde ilave adreslere gönderi kesinlikle yapılmayacaktır.

 

10. İKİNCİ ADRESE SEVK :

BAYİ, bu anlaşma Ek’inde veya anlaşmayı imzaladıktan sonra Adıyörem Çiğköfte ’ya Ek-3’de yer alan formu tüm BAYİ şubeleri / müşterileri için ayrı ayrı olacak şekilde, antetli kağıda basılı, eksiksiz doldurulmuş ve BAYİ yetkilisi tarafından onaylanmış bir biçimde gönderecektir. Sözleşme ve kaydedilecek ilk adreslere ait dokümanın BAYİ tarafından orijinalinin gönderilmesi zorunludur.

Sonradan ilave edilecek adresler için yine Ek-3’deki form aynı şekilde doldurulup kargo, posta ya da fax yoluyla veya elden Adıyörem Çiğköfte ’ya ulaştırılacaktır. BAYİ bu şekilde Adıyörem Çiğköfte ’nın belirleyeceği sayıda adres tanımlatabilir. Bu başvuru sonuçları Adıyörem Çiğköfte tarafından en geç bir iş günü içinde kabul ya da reddedilecek ve sonuç BAYİ’ye Adıyörem Çiğköfte tarafından bildirilecektir. Bu şube /müşteri adreslerinin değişmesi durumunda yine aynı formla yeni adresi bildirmek ve eski adresin iptali için faks ya da

e-posta ile müşteri temsilcisine bilgi vermek zorundadır. Bu bilginin geç ya da eksik verilmesi durumunda doğabilecek her türlü zararın tazmininden BAYİ sorumlu olacaktır.

 

11. İKİNCİ ADRESE TESLİMDE SORUMLULUK:

BAYİ’nin şubesi veya müşterisinin elemanlarının adres ve kimlik bilgilerini yanlış vermeleri veya teslimatta bu nedenlerle hukuki geçersizlik, malın çalınma veya dolandırılma veya başka nedenlerle zayi edilmesi hallerinde veya sipariş edilen ürünlerin taşınması, yerleştirilmesi, teşhir, satış ve kurulum sırasında ürünlere ve 3.şahıslara verecekleri herhangi bir zarardan dolayı Adıyörem Çiğköfte ’nın herhangi bir sorumluluğu bulunmayacağı, bu zararlardan dolayı bizzat BAYİ sorumlu olacağını kabul eder.

BAYİ, Adıyörem Çiğköfte ’ya söz konusu ürün bedelini bila itiraz ödeyeceği gibi ayrıca Adıyörem Çiğköfte ’nın açıklanan ve benzeri nedenlerle ödemek zorunda kalacağı maddi manevi her tür tazminat bedelini gecikmeksizin nakden ve defaten ödeyeceğini bila kaydu şart kabul ve taahhüt eder.

 

12. HATALI ADRESE SEVK:

Bayi tarafından Adıyörem Çiğköfte ’nın belirlediği usullerle aykırı bir şekilde hatalı kargo adresi bildirilmesi nedeni ile alıcıya teslimat yapılamaması durumunda Adıyörem Çiğköfte ’ya geri iade olan malın kargo masrafları BAYİ tarafından karşılanır ve bedel BAYİ hesabına borç kaydedilir.

 

13. NAKLİYE –TESLİMAT, SEYİR RİSKİ :

Kargo teslim fişinin veya irsaliyenin imzalanmış olması ile BAYİ malları (ve faturayı) teslim almış kabul edilecektir. Eğer siparişin ulaştırılmasında Adıyörem Çiğköfte sevkiyatı kullanılacaksa kargo fişi yerine Adıyörem Çiğköfte Satış İrsaliyesi veya İrsaliyeli Fatura ile imza karşılığı teslim gerçekleşecektir. Teslimat anında irsaliye veya irsaliyeli fatura içeriğinde bir eksiklik, kolide bir hasar ya da bantı açılmış olması durumunda koliyi teslim almadan önce kargo ya da sevkiyat yetkililerine tutanak tutturulmalı ya da ürün(ler) hiç teslim alınmamalıdır. Teslim alındıktan sonra BAYİ bu konuda hiçbir hak iddia etmeyecektir. Bayinin merkezi dışında bildireceği ikinci adreslere yapılacak teslimatlar içinde bu madde hükümleri geçerlidir. Adıyörem Çiğköfte deposunda teslimlerde teslim alacak kişi veya kişiler, sipariş sırasında kendilerine bildirilecek sipariş numarasını bildirerek ürün(leri) teslim alabilirler. Adıyörem Çiğköfte gerek gördüğü taktirde her tür ek bilgi ve belge ve güvence isteyebilir. Bunların temin edilmemesi halinde Adıyörem Çiğköfte ’nın malı teslim etmeme ve siparişi iptal etme yetkisi vardır.

Nakliye ve kargo masrafları BAYİ’ye aittir. Adıyörem Çiğköfte dilediği oranda katkı payı sağlayabilir. Sağladığı katkı payından her zaman vazgeçebilir. Nakliye veya kargo bedeli ürünlerle birlikte veya ayrıca fatura edilebilir.

 

14. ARIZALI AYIPLI ÜRÜN İADESİ:

Ürünlerde arıza ve ayıplara ilişkin yasal süreleri içinde tespit ve bildirimleri yapılması halinde Adıyörem Çiğköfte bu ürünü iade alarak yeni ürün ile değiştirir. Ürün iadesine ilişkin prosedür Adıyörem Çiğköfte ’te yayınlanır ve Bayi bu prosedüre uyar. Bayi bu düzenlemenin aksine farklı bir prosedür uygulayamaz.

 

15. KONSİNYE SATIŞ YASAĞI:

Adıyörem Çiğköfte konsinye satış yapmamaktadır. Ürün peşin veya vadesinde ödenmek üzere satılır. Satılan mal arıza ve ayıp hükümleri dışında iade alınmaz.

 

16. FATURAYA İTİRAZ:

Faturayı aldığı tarihten itibaren 8 gün içinde fatura bilgilerine itiraz etmediği takdirde içeriği ile birlikte kabul etmiş sayılır.

 

17. VADE FARKI:

BAYİ’nin yaptığı geç ödemelere aylık %12 vade farkı uygulanır. Adıyörem Çiğköfte kendi tasarrufunda olmak üzere fatura bazında bu vade farkını azaltabilir veya artırabilir. Vade farkı, ilk faturaya ilave edilebileceği gibi, müstakil fatura ile de tanzim edilebilir. BAYİ vade farkı oranlarının Adıyörem Çiğköfte tarafından belirlenmesini kayıtsız şartsız kabul ve taahhüt eder.

 

18.SERBEST FAİZ ANLAŞMASI:

BAYİ; fatura, çek ve senet vs sözleşmeden kaynaklanan herhangi bir borcunu ödemekte temerrüde düşmesi halinde geciken ödemeye akdi faiz olarak en yüksek banka tüketici kredi faizi oranında faiz uygulanmasını kabul ve taahhüt eder.

 

19.KREDİ KARTI İLE ÖDEME –SANAL POS İŞLEMLERİ USUL KURALLARI:

BAYİ, Adıyörem Çiğköfte üzerinden kullanacağı sanal POS işlemindeki kredi kartı ödeme talimatını eksiksiz doldurmayı ve ekinde istenen belgeleri tam ve gerçeğe uygun olarak vermeyi kabul eder. BAYİ, istenilen evrakların Adıyörem Çiğköfte ’ya verilmemesinden veya eksik veya gerçeğe aykırı verilmesinden dolayı doğacak her türlü zarardan sorumlu olacağını kabul eder. BAYİ cari hesabına alacak kaydedilecek her türlü kredi kartı ödemelerinde Adıyörem Çiğköfte ’nın bankalara yapmak zorunda kalacağı geri ödemeleri, Adıyörem Çiğköfte ’nın cari hesabına döviz olarak ödemeyi taahhüt eder. Havale ile veya pos makineleri ile yapılan ödemelerdeki tüm banka komisyon vergi vs ücretleri BAYİ’ye aittir. BAYİ, isterse firma ortaklarının kredi kartlarını Adıyörem Çiğköfte nette tanımlatmak ve ödemelerini otomatik yapmak için EK-4 formunu eksiksiz olarak doldurup Adıyörem Çiğköfte ’ya gönderir.

 

20.ÖDEMELER:

Faturalar üzerinde belirtilen vade tarihinde ödenir. BAYİ’nin cari hesap için verdiği çek ve senetler BAYİ’nin alacağı olarak cari hesaba kaydedilir. BAYİ’nin temerrüdü sonucunda, tahakkuk edecek faiz tutarı, faturaya ilave edileceği gibi münhasıran kesilecek fatura ile de BAYİ’nin hesabına borç olarak kaydedilir.

 

21.MUTABAKATLAR:

BAYİ, ay sonu itibarı ile cari hesap mutabakatı için Adıyörem Çiğköfte net’te yayınlanan cari hesap ekstresini inceler ve takip eden ayın 15’ine kadar varsa itirazını ve itirazına konu belgeleri yazılı, elektronik posta yada faks yoluyla Adıyörem Çiğköfte ’ya bildirir. Adıyörem Çiğköfte ’ya itiraza ilişkin bir bildirim yapılmadığında Adıyörem Çiğköfte ’te bulunan cari hesap ekstresini kayıtsız şartsız kabul etmiş olacağını BAYİ kabul ve taahhüt

eder.

 

22.MUACCELİYET:

BAYİ, Adıyörem Çiğköfte ’ya olan fatura borçları, vermiş olduğu kambiyo evrakları ve/veya sözleşmeden kaynaklanan herhangi borcunu süresi içinde ödemeyerek temerrüte düşmesi halinde bütün borçlarının muaccel olacağını ve herhangi bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın bunları bir kerede nakden ve defaten ödeyeceğini, Adıyörem Çiğköfte ’nın mevcut teminatlarından bunları derhal mahsup etme yetkisi bulunduğunu bila kaydu şart ve bila rücu beyan kabul ve taahhüt eder.

 

23.TEMİNAT:

BAYİ her türlü kredi kartlı alış veriş, sanal POS sisteminin kullanımı veya kredili çalışma ve sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmenin teminatı olarak işbu sözleşmenin imzalanması ile birlikte …………………….TL.’lik kesin, şartsız ve süresiz banka teminat mektubunu Adıyörem Çiğköfte ’ya vermekle yükümlüdür. İşbu teminat mektubu, sözleşmenin geçerli bulunduğu sürece Adıyörem Çiğköfte ’da kalacak, yenilenmesi gerekerse yenilenecek ve tüm ilişkilerin sona erdirilerek hesabın tasfiyesi halinde, BAYİ’nin nihai borcu içinden alınabilmek şartı ile BAYİ’ye iade

edilecektir.

Adıyörem Çiğköfte kredi limitleri, BAYİ’nin cari hesap işleyişi, kendi takdir edeceği ve benzeri nedenlerle her zaman ek teminat mektubu talep edebilir, teminatların miktarını Adıyörem Çiğköfte belirler. Teminatın ve/veya ek teminatın en geç istenildiği tarihten itibaren 10 gün içinde ve sipariş verilmiş ise mutlaka sevkiyattan önce sağlanması gerekir. Teminat süresinde verilmediği taktirde Adıyörem Çiğköfte işbu sözleşmeden doğan yükümlülüklerini süreli veya süresiz, tamamen veya kısmen askıya alabilir, sevkiyatı durdurabilir, siparişi iptal edebilir veya bu nedenle sözleşmeyi fesih ederek mevcut alacaklarını mevcut teminatlardan mahsup ederek almaya sevkiyatı kesmeye, sipariş kabul etmemeye, teminat gücü ve risk hadlerinde sınırlı çalışmaya karar vermede tek başına yetkilidir.

BAYİ İşbu sözleşme kapsamında teminat olarak ………………………………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………………………........................................................... vermiştir.

 

24.KEFALET:

İş bu sözleşmede BAYİ’nin Adıyörem Çiğköfte ’ya karşı olan her türlü borçlarından ve taahhütlü ve/veya edimlerinden veya BAYİ’nin karşılıksız çıkan çeklerinden veya ödenmeyen senetlerinden veya ödemediği fatura bedellerinden veya cezai şart dahil olmak üzere Sözleşmede kefil adı altında imzası bulunanlar olarak Adıyörem Çiğköfte ‘ya karşı, BAYİ ile birlikte müşterek ve müteselsil olarak borçlu

ve kefil olduğunu gayri kabili rücu kabul ve taahhüt eder. Bu kefalet, sözleşmenin yenilenmesi halinde de sözleşmenin devamı müddetince devam edecektir. Sözleşme tarafları ve kefiller taahhütlerini yerine getirmedikleri takdirde Adıyörem Çiğköfte ’nın BAYİ ve kefil hakkında münferit veya birlikte (tahsilde tekerrür olmamak kaydı ile) takipte bulunmaya veya dava açmakta hakkı bulunduğunu kabul ve taahhüt ederler.

 

 

25. GARANTÖRLÜK:

Garantör BAYİ’nin işbu sözleşmeden kaynaklanan tüm yükümlülüklerinin yerine getirilmesine ve borçlarının ödenmesine sınırsız ve süresiz olarak garantör olduğunu kabul ve taahhüt eder. Sözleşmeyi imzalayan şirket yetkilisi sözleşmeyi şirketi için ve aynı zamanda kendi garantörlüğü açısından da imza ile kendisinin bizzat 1. Garantör olduğunu ve sözleşmeye atacağı imza ile bunu kayıtsız şartsız kabul ettiğini, kendisi haricinde başka garantörleri ayrıca sağlayacağını beyan ve taahhüt eder.

 

26.FESİH HALLERİ

Adıyörem Çiğköfte , yönetimince alınacak idari karar doğrultusunda tek taraflı olarak dilediği zamanda sözleşmeyi fesih edebilir, sözleşme konusu edimleri Adıyörem Çiğköfte sistemini süreli veya süresiz olarak durdurabilir. BAYİ işbu sözleşme dahilinde belirlenen yükümlülüklerden herhangi birini kısmen veya tamamen yerine getirmediği takdirde veya Adıyörem Çiğköfte yazılı e-mail ile bildirimde bulunmak sureti ile BAYİ’nin bu sözleşme kapsamında sipariş verme yetkisini iptal etme ve sözleşmeyi herhangi bir önele gerek kalmaksızın derhal feshetme hakkına sahip olacaktır. Bu hakkın kullanılması halinde fesih iradesinin BAYİ’ye tebliğ edildiği tarihte sözleşme münfesih sayılacaktır. Bununla birlikte sözleşmenin işbu madde uyarınca feshi sebebiyle Adıyörem Çiğköfte ’nın maruz kalacağı zararların

tümünü BAYİ tazmin etmeyi taahhüt eder. Sözleşmenin feshi nedeniyle BAYİ, Adıyörem Çiğköfte ’dan herhangi bir nam altında tazminat talebinde bulunamaz.

BAYİ’nin ödemelerini aksatması, istenen teminatı vermemesi veya arttırmaması hallerinde Adıyörem Çiğköfte her zaman sözleşmeyi fesheder. Fesih halinde Adıyörem Çiğköfte sebep bildirmek zorunda değildir. Bu halde Adıyörem Çiğköfte alacağı varsa alacağını elindeki teminatlardan karşılar, elindeki teminatlar alacağını karşılamağa yetmezse hukuki yollardan alacağını tahsil eder.

BAYİ’nin vefatı veya fiilen işinde çalışmasına engel olacak sebeplerin zuhurunda, mirasçıları ile işbu sözleşmeyi devam ettirip ettirmemekte Adıyörem Çiğköfte tamamen serbesttir.

Ticareti terk, tasfiye, iflas, konkordato, borç ödemede acze düşme durumlarında Adıyörem Çiğköfte ayrıca ihtara gerek kalmaksızın sözleşmeyi feshe yetkilidir. BAYİ’nin borçlusu bulunduğu kambiyo senetlerinden dolayı ödememe protestosuna muhatap kalması durumunda protestoyu kaldırmaması veya kesinleşmiş icrai takibata rağmen bu takibatı kaldırmaması halleri “borç ödemede acze düşme” olarak kabul edilir.

 

27.DELİL SÖZLEŞMESİ:

Bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğabilecek uyuşmazlıklarda Adıyörem Çiğköfte ’nın ticari defterleri, kayıtları ve elektronik ortamdaki kayıtları ile internet ortamındaki kayıtları H.U.M.K. 287. maddesi anlamında münhasır delil olacaktır. BAYİ bu kayıtların sağlıklı tutulup tutulmadığı konusunda yemin teklifinde bulunamaz, kendi kayıt ve defterlerini delil olarak ileri süremez. Ayrıca BAYİ bu

kayıt ve belgelere karşı her türlü itiraz hakkından peşinen feragat eder. BAYİ işbu delil sözleşmesini içeren hükmün aksine bir iddiada ve delil sunma talebinde bulunamaz.

 

 

 

28.GEÇERLİ ADRESLER ve TEBLİGAT HÜKÜMLERİ:

BAYİ ünvanının, ticari iş adresinin veya imzaya yetkili şahısların imza yetkilerinin herhangi bir nedenle değiştirilmesi halinde; bu değişiklikleri gerek fiilen gerekse ticaret sicilinde tescilini müteakip en geç 7 gün zarfında Adıyörem Çiğköfte ’ya yazılı olarak bildirecektir. Bu değişikliklerin 7 günlük süre içinde Adıyörem Çiğköfte ’ya bildirilmemesi halinde Adıyörem Çiğköfte tarafından BAYİ’ye eski adres ve/veya unvan adı

altında gönderilen fatura, mektup, sevk irsaliyesi vb. gibi tüm evraklar yeni adres ve ünvana gönderilmiş ve usulüne uygun tebliğ edilmiş sayılır. BAYİ eski imzaya yetkili kişilerce imzalanan senet, çek ve benzeri BAYİ’yi borç altına sokan evraktan dolayı doğmuş ve doğacak borçlara bila itiraz ödeyeceğini önceden kabul eder. Vekilin vekaleti sona erdirildiğinde Adıyörem Çiğköfte ’ya derhal

bildirilmelidir. Vekilin yaptığı işlemler azli veya istifası Adıyörem Çiğköfte ’ya yazılı olarak bildirilene kadar geçerlidir. BAYİ duyuru mecrası olarak Adıyörem Çiğköfte tarafından Adıyörem Çiğköfte net’te belirtilmiş olan tüm duyuruları usulüne uygun olarak haberdar olmuş ve tebellüğ etmiş olarak kabul edeceğini bila itiraz beyan eder.

 

29. İHTİYATİ HACİZ VE TEDBİR:

BAYİ; borcuna karşılık, mahsuben veya teminat olarak vermiş olduğu kambiyo evrakı, teminat mektubu, ipotek ve diğer evraka hiçbir protestoya veya ihbara gerek kalmadan Adıyörem Çiğköfte tarafından işleme konulduğunda itiraz etmeyeceğini ve bunlar hakkında ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir uygulanma talebinde Adıyörem Çiğköfte ’nın teminattan muaf olacağını, Adıyörem Çiğköfte ’ nın teminatsız ihtiyati haciz istemine şimdiden bila rücu bila kaydu şart kabul ve taahhüt ettiğini beyan eder.

 

30.YARGILAMA MASRAF VE ÜCRETLERİ:

BAYİ’nin temerrüdü veya sözleşmeye aykırı davranışı sonucu doğacak alacağın tahsili zımnında ve/veya sözleşmeden kaynaklanan her tür borcun tahsili için Adıyörem Çiğköfte ’nın mahkeme ve icra dairelerinde yasal takibat yapmak mecburiyetinde kalması halinde; Bayi, Adıyörem Çiğköfte ’nın yaptığı tüm masraflarla birlikte, Adıyörem Çiğköfte ’nın avukatına ödeyeceği %10 vekalet ücretini ve Adıyörem Çiğköfte ’nın

tahsilattan ödeyeceği cezaevi ve tahsil harçlarını, yasal işlemlerden doğacak her tür damga pulu harç ve rüsumlarını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

31.SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

Adıyörem Çiğköfte bu sözleşmede ve sözleşme eklerinde kendisine tanınan tek taraflı yetki ile yapacağı değişiklikleri, sözleşmenin ifasına yönelik yöntem ve talimatları ve bilgi belge isteğine ilişkin yaratacağı usuli formları mevcut sözleşmeye ek yapmak suretiyle veya Adıyörem Çiğköfte net’ te ilan etmek suretiyle yapabilir. BAYİ bu ek talimat ve formları sözleşmenin eki olarak kabul edeceğini ve

uygulayacağını şimdiden bila itiraz kabul eder.

 

32.HAKLARIN SÜREKLİLİĞİ:

Adıyörem Çiğköfte ’nın sözleşmede kendine tanınmış olan hak ve yetkilerinden bir kısmını kullanmamış olması hiçbir zaman bu hakkından feragat ettiği anlamına gelmez.

 

33.GENEL HÜKÜMLER

Bu sözleşmede bulunmayan hükümler hakkında Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve ilgili yasal mevzuat uygulanır. Sözleşme maddelerinden herhangi birinin yasal düzenlemeler nedeni ile iptali veya geçersiz hale gelmesi durumunda diğer maddeler ile birlikte sözleşme yürürlükte kalır.

 

34.YERİNE GEÇME

İş bu sözleşme taraflar arasında önceki tarihlerde başkaca yapılmış sözleşmeler var ise bunların yerine geçer. Önceki sözleşmelerden kaynaklanan Adıyörem Çiğköfte hak ve alacak talep hakları Adıyörem Çiğköfte için saklı hak teşkil eder.

 

35.ONAY

İşbu sözleşmeyi imzalayan taraflar temsil ettikleri şirketlerin yetkilisi oldukları ibraz ettikleri sirküler mucibince kabul edilirler. İmzada hazır bulunan ve sözleşmeye imzalarıyla hayat veren taraf temsilcileri, oluşacak imza ve evrak karışıklığından bahisle imza ve belge içeriklerine itirazda bulunamazlar. Bu halde Adıyörem Çiğköfte ’nın elinde sözleşme suretleri esas belge sayılır ve bu belgeye

göre değerlendirme yapılır.

 

36.CEZAİ ŞART:

İşbu sözleşmenin BAYİ tarafından herhangi bir maddesinin ihlali nedeni ile ihtarlı veya ihtarsız Adıyörem Çiğköfte tarafından feshi halinde verilen teminatın %30’u (23.mad.Belirtilen teminat değerinin %30u) Adıyörem Çiğköfte tarafından ihtara gerek kalmaksızın cezai şart olarak nakde çevrilerek irad kaydedilir. BAYİ’nin sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlali sonucu Adıyörem Çiğköfte ’nın haklı nedenle akdi fesih etmesi durumunda, BAYİ vereceği/vermiş olduğu teminat bedelinin %30’u tutarındaki cezai şart bedelini talebi halinde en yüksek banka kredi faiziyle birlikte nakden ve defaten ödemeyi, bu tutarın teminat içinden mahsup ile irat olarak kaydedilmesini kabul ve taahhüt eder.

Teminatın müteakip kısmından da Adıyörem Çiğköfte ’nın tazminat, hak ve alacakları mahsup edilir. Bu işlemlerden sonra herhangi bir tutar artar ise artan kısım BAYİ’ye iade edilir. İrad kaydedilen kısım çıktıktan sonra teminatın kalan kısmının Adıyörem Çiğköfte ’nın tazminat hak ve alacaklarını karşılamaması durumunda, Adıyörem Çiğköfte ’nın tahsil edemediği alacak için takibat hakkı saklıdır.

 

37. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ:

İşbu sözleşme taraflarca imzalandığı tarihte yürürlüğe girmiş olup 1yıl sürelidir.

 

38. YETKİ:

İşbu sözleşme nedeni ile ihtilaf vukuunda Samsun Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

 

İşbu 38 ana madde ve 5 Ekden oluşan sözleşme taraflarca okunmuş kabul edilmiş ve ................................. tarihinde imza altına alınmış, taraflara birer suret verilmiştir.

BAYİ                                                           BAYİLİK VEREN

                                                                  Adıyörem Çiğköfte

                                                                 

 

 

MÜŞTEREK BORÇLU VE MÜTESELSİL KEFİLLER

1)………………………… Amerikan Doları kadarı ile BAYİ’nin işbu sözleşmeden kaynaklanan Adıyörem Çiğköfte ’ya olan borçlarına işbu sözleşmenin devamı müddetince müşterek müteselsilen kefil olduğumu kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Ad-Soyad-İmza

2)……..…………………  Amerikan Doları kadarı ile BAYİ’nin işbu sözleşmeden kaynaklanan Adıyörem Çiğköfte ’ya olan borçlarına işbu sözleşmenin devamı müddetince müşterek müteselsilen kefil olduğumu kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Ad-Soyad-İmza

 

 

GARANTÖR

Sınırsız ve süresiz olarak işbu sözleşmeden kaynaklanan Adıyörem Çiğköfte ’ya olan borçlara ve sözleşmenin edimlerinin yerine getirilmesine garantör olduğumu kabul, beyan ve taahüt ederim.

Ad-Soyad-İmza

Ad-Soyad-İmza-Kaşe

 

Ek-1

TAAHHÜTNAME

Adıyörem Çiğköfte ’nden satın aldığımız ve alacağımız emtia karşılığında vermiş olduğumuz bonolarımızdan herhangi birisinin vadesinde ödenmemesi durumunda, müteakip vadeli diğer bütün bonolarımızın muacceliyet kesbedeceğini, tarafımıza hiçbir

ihbar ve ihtara ve ademi tediye protestosuna mahal kalmaksızın borcumuzun ve bonolarımızın tamamı hakkında alacaklının her türlü kanuni takibi başlatmakta serbest ve hakkı olduğunu bila kaydu şart beyan, kabul ve taahhüt ederiz.

ÜNVANI:

FİRMA KAŞESİ VE YETKİLİ İSİM VE İMZASI:

ADRESİ:

TARİH:

 

 

Yukarıda kimlik bilgilerimin yer aldığı üzere .................................................................. Bayiye Adıyörem Çiğköfte tarafından gönderilmiş emtia/kargoyu teslim almaya yetkili kılındığımı, bununla ilgili her tür sorumlulukları üstlenmiş olduğumu, ilgili teslimat evrakını imzalayarak teslim almaya ve

irsaliye ve faturaları ve emtiayı tarafıma yetki vermiş olan firma adına aldığımı/alacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

TESLİM ALMA YETKİLİSİ İMZASI:

 

 

Yukarıda bildirmiş olduğumuz şahsın şirketimiz adına gönderilen emtia/kargoyu teslim almaya yetkili kılındığını ve ilgili tüm sorumlulukların tarafımıza ait olduğunu, yetkili tarafından teslim alınan emtia/kargo ve evrakın tarafımızca alınmış kabul edileceğini kabul, beyan ve taahhüt ederim.

ŞİRKET KAŞESİ VE İMZA :

 

 

Ek-2

BAYİ BİLGİ FORMU

Firma Adı :

Adres :

Posta Kodu :

Vergi Numarası :

Vergi Dairesi :

Tel :

Faks :

Elektronik Posta Adresi :

Sipariş vermeye yetkili kişiler

Ek-3

FARKLI ADRES FORMU

Firma Adı :

Teslim alma yetkilisinin

Adı Soyadı :

TC Kimlik No :

Adres :

(Tam ve açık olmalıdır) :

İlçe :

İl :

Posta Kodu :

Telefon :

GSM :

Tarih :

Adıyörem Çiğköfte KREDİ KARTI ÖDEME FORMU

Müşteri Ünvanı :

Kredi Kartı Hamilinin

Adı Soyadı :

Baba Adı :

Ev Telefonu :

Ev Adresi :

Cep Telefonu :

İş Telefonu :

İş Adresi :

Kredi Kartı Tipi : Visa : MasterCard :

Kredi Kartı Numarası :

Kredi Kartı Güvenlik No :

Kredi Kartı S.Kullanma Tarihi : Ay : Yıl :

Kredi Kartı Banka Adı :

Adıyörem Çiğköfte , Adıyörem Çiğköfte net İnternet satış sitesi kanalıyla satışa arz edilen ürünleri almak için kredi kartı ödemesi yapmak istediğim takdirde almak istediğim ürünlerin bedellerinin o gün Adıyörem Çiğköfte ’te duyurulan Adıyörem Çiğköfte kuru üzerinden hesaplanarak YTL karşılığının kredi kartı hesabıma borç kaydedilmesini ve bu tutarın Adıyörem Çiğköfte 'nın ilgili

hesaplarına yine Adıyörem Çiğköfte tarafından belirlenecek banka kanalıyla alacak kaydedilmesini kabul

ediyorum.

Tarih Tarih

Firma / Kaşe / İmza Kart Hamili / İsim / İmza

 

BAYİ’nin Adıyörem Çiğköfte ’ya vermesi gereken Teminat Mektubu Örnek Metni

Sayın Adıyörem Çiğköfte

Şirketiniz ile …………………….................................................................(bundan böyle iş bu teminat mektubunda BAYİ olarak anılacaktır) arasında imzalanan Bayilik Sözleşmesi sebebiyle BAYİ’nin sözleşmedeki edimlerini, yükümlülüklerini, taahhüt ve kabullerini yerine getirmemesi veya eksik getirmesi veya zamanında yerine getirememesi, BAYİ’nin eylem ve işlemleri sebebi ile Adıyörem Çiğköfte ’ne verilebilecek maddi zararlar,

BAYİ’nin kanunen veya sözleşme sebebi ile yapmak zorunda olduğu yükümlülüklerin yerine getirilmemesinden dolayı Adıyörem Çiğköfte

tarafından yapılan her türlü ödemenin karşılanması, teslim alınan ürün bedellerinin veya mal hizmet faturalarının veya bunların mukabili verilen kıymetli evrakın bedellerinin ödenmemesi veya

ilgili maddedeki vade farkının ve ilgili maddedeki cezai şartın ödenmemesi durumlarında bu durumlardan herhangi birini bildiren ilk yazılı talebiniz üzerine önceden ihtarname keşidesine, hüküm alınmasına ve Bayi’nin izninin alınmasına gerek

olmaksızın ………………...............................-TL’sına kadar talep edilen miktarı derhal ve nakden ödeyeceğimizi Bankamız ad ve hesabına kabul ve taahhüt ederiz.

İş bu teminat mektubu süresiz olarak düzenlemiştir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
SATICI 
Ticari Ünvanı : Adıyörem Çiğköfte
Adresi :Toybelen Mahallesi, Anadolu Bulvarı No:361 İlkadım/SAMSUN
Telefon :+90362 437 82 28
ALICI
Adı – soyadı :
Adresi :
Telefon :
E-mail : 
MADDE 2-SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI 
Adıyörem Çiğköfte ye ait www.adiyoremb2b.com veya sunulan hizmete bağlı diler alan adları üzerinden (“Websitesi”), Satıcıya ait ürünlerin satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, sözleşmede belirtilen niteliklere sahip mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması oluşturur.
Adıyörem Çiğköfte Adıyörem Çiğköfte ’in herhangi bir şekilde taraf olmadığını ve Sözleşme kapsamında tarafların yükümlülüklerini yerine getirmeleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk ve taahhüdü bulunmadığını kabul ve beyan ederler. 

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU MALIN TEMEL NİTELİKLERİ VE BEDELİ
Ürün/Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve vergiler dahil satış bedeli ve teslimat bilgileri aşağıdaki gibidir:
Ödeme Şekli ve Planı: Çevirimiçi sanal POS uygulaması üzerinden ..........Bankası kredi kartı ile .... ay .... (yazıyla ..............................................) TL aylık ödeme / peşin ........... TL ödeme 
Alınan Vade Farkı: ....... 
Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: % ... 
Siparişi takip eden 3 iş günü içinde sevkiyatlara başlanacaktır. Sevkiyat, (7) iş günü içinde tamamlanacaktır. 
Teslimat Adresi: 
Teslim Edilecek Kişiler: 
1. 
2. 
Fatura Adresi: 

MADDE 4 - MALIN TESLİMİ VE TESLİM ŞEKLİ
Sözleşme Alıcı tarafından onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup, Alıcı’nın Satıcı’dan satın almış olduğu Mal/Hizmet’in Alıcı’ya teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Mal/hizmet, Alıcı'nın sipariş formunda ve işbu sözleşmede belirtmiş olduğu adreste bulunan kişi/kişilere teslim edilecektir.
MADDE 5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI
Mal/Hizmet’in teslimat masrafları Alıcı'ya aittir. Satıcı’nın, websitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafları Satıcı’ya ait olacaktır. Malın teslimatı; Satıcı’nın stokunun müsait olması ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Satıcı Mal/Hizmet’i, Alıcı tarafından Mal/Hizmet’in sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle Aıcı tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Mal/Hizmet’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
MADDE 6 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ
Alıcı, Websitesinde yer alan sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin olarak Satıcı tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcılar Tüketici sıfatıyla talep ve şikayetlerini yukarıda yer alan Satıcı iletişim bilgilerinin sağladığı kanallarla ulaştırabilirler. 

Alıcı, işbu Sözleşme’yi ve Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. 

Alıcı’nın, Sözleşme konusu Mal/Hizmet’i teslim almadan önce muayene edecek tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı Mal/Hizmeti kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. Alıcı tarafından kargo şirketi görevlisinden teslim alınan Mal/Hizmet’in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra Mal/Hizmet’in sorumluluğu ve hasarlar Alıcı'ya aittir. Mal/Hizmet’in tesliminden sonra Alıcı'ya ait kredi kartının Alıcı'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini Satıcı'ya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla Mal/Hizmet’i 3 (üç) gün içinde Satıcı'ya iade etmekle yükümlüdür. Bu halde teslimat giderleri Alıcı'ya aittir.
MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ
Satıcı, Sözleşme konusu Mal/Hizmet’in Tüketici Mevzuatına uygun olarak, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile Alıcı’ya teslim edilmesinden sorumludur. Satıcı, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya mümkün olan en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür Sözleşme konusu Mal/Hizmet, Alıcı'dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. 
MADDE 8 – CAYMA HAKKI 
Alıcı’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin Satıcı’ya ulaşması tarihinden itibaren Satıcı’nın malı geri alacağını Satıcı taahhüt eder. Cayma hakkı bildirimi ve sözleşmeye ilişkin sair bildirimler satıcıya ait ve yukarıda belirtilen satıcı iletişim bilgileri kanalı ile gönderilebilecektir. DP, İŞBU MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN TARAFI OLMADIĞINDAN DP’YE KARŞI CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ VEYA BEDEL İADESİ TALEP EDİLEMEZ. 
Cayma hakkının kullanılması için bu süre içerisinde Satıcı’ya mevzuat hükümlerine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde: a) Alıcı’ya veya onun bildirdiği yukarıda bilgisi bulunan üçüncü kişiye teslim edilen ürünün iade edilmesi zorunludur. b) 7 (yedi) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa ürünle birlikte hediye edilen diğer ürünleri eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılmasını ve bilginin ulaşımını takip eden 10 (on) gün içerisinde ürün bedeli Alıcı’ya ödediği şekilde iade edilir. Ürün Satıcı’ya iade edilirken, ürün teslimi sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. İade kargo bedeli Satıcı’ya aittir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın iade bölümü doldurularak ve Alıcı tarafından imzalanarak iade edilecektir. 
MADDE 9 – CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz: 
a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Tüketicinin onay ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri 
b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler 
c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler 
d) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler 
e) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler 
f) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler 
g) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.   
MADDE 10 - UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ 
Tüketiciler, Satıcı ile sorunları olursa, sorunu Satıcı’nın çözememesi durumunda, ürün bedeli 1.161,67 TL’ye kadar olan işlemlerle ilgili şikayet ve itiraz konularında başvurularını ürünü satın aldıkları veya ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne; ürün bedeli 1.161,67 TL’nin üzerinde olan işlemlerle ilgili şikayet ve itiraz konularında başvurularını ise, ürünü satın aldıkları veya ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Tüketici mahkemesine yapabileceklerdir. 
01.08.2003 tarihli ve 25186 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin üçüncü fıkrasında, büyükşehir statüsünde bulunan illerde faaliyet gösteren il hakem heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin alt parasal sınır 3.032,65 TL’dir.
MADDE 11 - MAL/HİZMETİN FİYATI
Adıyörem Çiğköfte  tarafından yapılan indirimler, kuponlar ve sair satış fiyatına yansıtılır.
MADDE 11 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı'dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcı'nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.
MADDE 12 – BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ
Adıyörem Çiğköfte ’in resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
MADDE 13 - YÜRÜRLÜK 
13 (on üç) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir. 
SATICI[.]

ALICI

© Copyright 2014 - 2024 Adıyörem Çiğköfte Toybelen Mahallesi, Anadolu Bulvarı No:361 İlkadım/SAMSUN